her yere izler bırakan Baktığı her göz'de hayâl olan. Kalemi kanatlarıyla tutan,Çırpınışını yazılara yansıtan bir Siyah kelebeğim.Hepinizi beklerim.Hoşgeldiniz Efendim.!7.04.2010

HAYDİ ARKADAŞLAR HASTA ÇOCUKLARIMIZI SEVİNDİRELİM MUTLU OLALIM..

Çok değerli blog arkadaşım, ONUNCU KÖYÜN ADAMI 'nın blogundaki yardım kampanyasını aynen yayınlıyorum. BÖyle güzel bir işe vesile olduğu için kendisini kıtluyorum. Eğer bu projeyle bir çocuk bile sevinderebilirsek mutluluk kapıları sonuna kadar açılacak. Lütfen okuyup blogumuzda paylaşalım. Elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışalım.

(Arkadaşlar bu etkinlik 20Nisana kadar devam edecek daha doğrusu birşeyler yapmak isteyen arkadaşlar bu tarihe kadar ilgili yere hediyelerini ulaştırmalılar ki 23Nisan da çocuklara verilip yavrular sevindirilebilsin.)


En az 10 Adet Pastel Boya--10Resim defteri--10Boyama kitabı--10Küçük Oyuncak--30Elişi kağıdı ve kartonu vs. ile ufak bir katkıda bulunuyorum ve tüm esnaf arkadaşlarımı dolaşıp katkılarını isteyeceğim..hepimiz elimizden ne gelirse yapalım arkadaşlar bu hasta yavrular için.


Konu ile ilgili
http://benhurum.blogspot.com/ arkadaşımızdan fikir ve bilgi alabilirsiniz.


Mutlu Olalım, devlet ve üniversite hastanelerinde yatmakta olan kanser hastası çocuklarımızın tedavileri sırasında, sadece bedenen değil aynı zamanda ruhen de sağlıklı olmaları ve morallerinin arttırılması için sürekli ve özel günlerde etkinliklerin düzenlenmesi amacıyla kurulmuş bir dernektir.

Sevgili
Yetenek Sizin adlı blog yazarı arkadaşımız ile Dernek Yekilisi Özlem Hanım bloglar arası bir kampanya düzenlemeye karar vermişler. Kibrit Kutusu etkinliği. Bu fikrin mimarı ise sevgili Kelebek Atölyesi sayesinde çok güzel işler çıkıyor.
Yapacağınız şey çok basit lütfen onları sevindirelim. Ben kibrit kutusu yapamam diyorsanız derneğin sitesini ziyaret ederek ihtiyaç listesinden birini göndererekte destek olabilirsiniz.
Bilmeyenler için kibrit kutusu nasıl süslenir? İçine neler konulabilir? onları bi sıralayalım!

Yukarıda gördüğünüz klasik kibrit kutusunu alıyoruz yada benzer bi kutu buluyoruz. Üzerini çeşitli malzemelerle süslüyoruz. İçine çocukların hoşuna gidebilecek minik objeler koyuyoruz. Detaylı araştırmayı Kelebek Atölyesinin sitesinden de yapabilirsiniz.
İstediğiniz kadar yapabilirsiniz, isterseniz 1 adet, isterseniz 5 adet!

Tek koşul, kampanyanın daha çok alana yayılması için herkesin bu etkinliği blogunda duyurması! Lütfen bir iyilik yapın, minicikde olsa bir destek olun, onların morale ve sevgiye ihtiyacı var.
Haydi yüzlerini gülümsetmeye...

Kampanyaya katılıp, blogunda duyuranları bir süpriz bekliyor. Kutu hazırlayıp aşağıda ki adrese gönderecek olan ayrıca katılmayıp, duyuru yaparak katkı sağlayan herkesin dahil olacağı bir süpriz!

(Göndereceğim yada destek olacağım diyenler bana yorum bıraksınlar lütfen)

Kutuları en geç 23 Nisan tarihine kadar yollayabilirsiniz. Önümüzde kocaman bir süre var! 23 Nisana kadar toplanan kutular onların bayramında,onlara hediye gidecektir!

Kibrit Kutusunun veya herkesin düşünüp göndereceği hediyelerin;
Gönderileceği Adres:
Mutlu Olalım Derneği
Özlem Şengir
Adres: M. Kemal C. Burak Apt. No 44 D 4 Bornova-İzmir

Derneğin İhtiyaç Listesi
pastel boya - resim defteri-boyama kitabı - küçük oyuncak - elişi kağıtları-kartonları - yapıştırıcılar
el işi süsleme malzemeleri(boncuk,pul v.b.)
ktivitelerimiz için de kostümler,(palyaço kıyafeti,masal kahramanları gibi) ihtiyaçlarımız oluyor.
sadece kabul edemediğimiz gıda:) onlar da zaten uzakta olduklarından pek gönderilmez sanırım.
Bir çocuğa hediye edebileceğiniz herşey....

5 yorum:

YETENEK-SİZİN dedi ki...

Çok teşekkür ediyorum, duyarlı olup destek verdiğiniz için.
Ayrıca verdiğim linkteki yazımıda okursanız çok sevinirim. Sevgilerimle
http://yetenek-sizin.blogspot.com/2010/03/mutlu-olalm-etkinligi-icin-supriz.html

Onuncu Köyün Adamı dedi ki...

Çok iyisin kardeşim Allah razı olsun. İnşallah çok fazla hediye toplanır. Şimdi aklıma geldi ayın 18indeki toplantıda bunları bir araya getirebiliriz..hediyeleri toplayıp kargoyla tek kalemde gönderebilirim nasıl olur sence..

SİYAH KELEBEK dedi ki...

Onuncu köyün adamı güzel bir fikir. bende ana sınıfından toplamaya çalışıcağım ufak tefek bişeyler. umarım katkıda bulunabiliriz.

Yetenek-sizin. bu önemli sosyal sorumluluk projesinde elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışacağız. sen hiç merak etme. sevgiler.

nehircce dedi ki...

Canım sağol haber verdiğin için elimden ne gelirse yaparım..Sevgiyle kal..

EBRULİ dedi ki...

canım benim ben de paylaştım.çok teşekkürler,el birliğiyle bir şeyler yapıcaz inşallah;) sevgiler..